Maratone di leture di libris in lenghe furlane//Maratona di lettura di libri in lingua friulana

Destinatari

Framieç des tantis iniziativis che a vegnin inmaneadis inte suaze de Setemane de Culture Furlane e je ancje la Maratone di Leture di libris par furlan che e vignarà fate alì di diviersis scuelis pe infanzie e bibliotechis dal Sisteme bibliotecari di Udin e dal Hinterland udinês.
La iniziative, che e je pai fruts dai 3 ai 6 agns, si davuelç in graciis de colaborazion dai letôrs volontaris.

---------------------------------------------------

Tra le numerose iniziative previste per la Settimana della Cultura friulana si terrà presso alcune scuole dell'infanzia e biblioteche del Sistema bibliotecario di Udine e dell'Hinterland udinese una Maratona di lettura di libri in friulano.
L'iniziativa dedicata ai bambini dai 3 agli 6 anni si svolge grazie alla collaborazione dei lettori volontari.
4 JOIBE |GIOVEDÌ

Martignà | Martignacco
h. 9.00 Scuola Primaria “Dino Virgili” Via Udine 64

Culugne (Tavagnà)
| Colugna (Tavagnacco)
h. 9.00 Scuola dell’Infanzia Via Battisti 4

Marsure Disot (Paulêt)
| Marsure di Sotto (Povoletto)
h. 13.30 Scuola dell’Infanzia Via Casali Merlo 5

Pagnà
| Pagnacco
h. 14.00 Scuola dell’Infanzia “Elena Bettini” Via Verdi 4

Udin
| Udine
h. 17.00 Biblioteca di quartiere “Cussignacco” Via Veneto 164

5 VINARS | VENERDÌ


Tavagnà | Tavagnacco
h. 9.00 Scuola dell’Infanzia Via dell’Asilo 11

Plaìn (Pagnà) | Plaino (Pagnacco)
h. 10.30 Scuola dell’Infanzia Via Colugna 87

6 SABIDE | SABATO

Percût (Pavie) | Percoto (Pavia di Udine)

h. 9.30 Scuola Primaria “Pietro Zorutti” Via Prè Zaneto 40

8 LUNIS | LUNEDÌ

Cjavalì (Tavagnà) | Cavalicco (Tavagnacco)
h. 9.00 Scuola dell’Infanzia di Adegliacco-Cavalicco Via San Bernardo

Pagnà | Pagnacco
h. 9.00 Scuola Primaria Via Castellerio 10

Lauçac (Pavie) | Lauzacco (Pavia di Udine)
h. 10.30 Scuola dell’Infanzia “Arcobaleno” Via Nievo 31

9 MARTARS | MARTEDÌ

Felet (Tavagnà) | Feletto Umberto (Tavagnacco)
h. 9.30 Scuola dell’Infanzia Via Carnia

Remugnan (Reane dal Roiâl) | Remugnano (Reana del Rojale)
h. 16.30 Biblioteca Comunale Via Battaglione Julio 7

Udin | Udine
h. 17.00 Biblioteca di quartiere “Rizzi-S. Domenico” Via Martignacco 146

10 MIERCUS | MERCOLEDÌ


Pavie | Pavia di Udine
h. 10.00 Smns Ass. Asilo Infantile Via Roma 10

Pasian di Prât | Pasian di Prato
h. 10.00 Scuola dell’Infanzia “San Luigi” Via P. Bonanni 25

Udin | Udine
h. 17.00 Biblioteca di quartiere “Laipacco-S. Gottardo” Viale Forze Armate 4

11 JOIBE | GIOVEDÌ

Sante Marie la Lungje | Santa Maria la Longa
h. 11.00 Biblioteca “Don Luigi De Biasio” Via Simonetti 2

Cjampfuarmit | Campoformido
h. 17.00 Biblioteca Civica “Gen. Luigi Straulino” Via Percoto 70

12 VINARS | VENERDÌ

Puçui | Pozzuolo del Friuli
h. 9.00 Biblioteca “Tranquillo Marangoni” Via del Mercato 3

Nearêt di Prât (Martignà) | Nogaredo di Prato (Martignacco)
h. 14.15 Scuola dell’Infanzia “Leonardo Linda” Via del Mulino 37

Cjamin (Buri) | Camino (Buttrio)
h. 14.15 Scuola dell’Infanzia “Le colline dei bimbi” Via della Chiesa 3